Від агрохімікату загинули птахи на Херсонщині

Від агрохімікату загинули птахи на Херсонщині

Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув лист народного депутата України, голови підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду Овчинникової Ю.Ю. стосовно масової загибелі птахів, в тому числі червонокнижних видів, на території Херсонської області, зокрема біосферного заповідника «Асканія-Нова». Голова підкомітету поінформувала про ситуацію, яка склалася на території Херсонської області внаслідок отруєння хімічними засобами захисту рослин червонокнижних птахів. Протягом тривалого часу співробітники біосферного заповідника «Асканія-Нова» щодня на території та в його околицях знаходять загиблих птахів. Наразі загинуло вже майже 2000 птахів, в тому числі червонокнижних. Дослідження показали, що причиною загибелі птахів стало отруєне зерно, оброблене агрохімікатом бродіфакумом, який використовують для боротьби з гризунами. Наразі відкрито 9 кримінальних проваджень за фактом забруднення або псування земель (стаття 239 Кримінального кодексу України) та за фактом службової недбалості (стаття 367 Кримінального кодексу України).

Попередження пожеж в природних екосистемах

Попередження пожеж в природних екосистемах

З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей нагадуємо про неприпустимість випалювання сухої трави та сухостою, спалювання дерев та сміття.

Пам'ятка населенню щодо попередження пожеж в екосистемах

Пам'ятка населенню щодо попередження пожеж в екосистемах

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість громадян, що призводить до різкого зростання джерел вогню. Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

1-го квітня стартує благодійна акція "Серце до серця"

1-го квітня стартує благодійна акція "Серце до серця"

ВБФ «Серце до серця» (http://sercedoserca.com.uа) веде громадську діяльність з метою розвитку волонтерського руху в нашій країні. Організація збору коштів у рамках благодійної акції є тільки один із методів реалізації цієї мети.