Новини Асоціацій

05 Січня, 2022 р., 14:39
Меморандумом, укладеним 30 вересня 2021 між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах.
13 Грудня, 2021 р., 08:56
2 грудня Верховна Рада України ухвалила зміни до Державного бюджету на 2021 рік, (законопроекти №6298 та  №6297) якими, зокрема,  передбачено:
04 Листопада, 2021 р., 15:35
Голови громад Луганщини ініціювали Звернення до депутатів Верховної Ради України щодо неприйнятності прийняття Законопроєкту, який становить небезпеку для здобутків реформи децентралізації. Депутати місцевого самоврядування також звертаються до Президента України Володимира Зеленського, щоб він ветував цей законодавчий акт, якщо його все ж таки буде прийнято. Мова йде про скандальний 6062. Як вже повідомлялось, Кабмін подав до Верховної Ради Законопроєкт № 6062, який ліквідує бюджети розвитку, дозволяє Мінфіну та місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, забирає 70% від продажу земель комунальної власності до державних спецфондів й т. ін.
28 Жовтня, 2021 р., 08:46
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроект, який дозволяє Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, а також ліквідує бюджети розвитку.
25 Серпня, 2021 р., 14:13
10 запитань про місцеве самоврядування - тест до Дня Незалежності України
06 Серпня, 2021 р., 13:57
З 27 по 29 липня у Одесі відбувся XVI Український муніципальний форум, який проводиться в рамках багаторічної традиції Асоціації міст України збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, децентралізації, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, енергозбереження та реформування ЖКГ тощо.
07 Червня, 2021 р., 08:18
Правління Асоціації міст України та народний депутат Сергій Шахов підтримують законопроєкти, що перебувають на розгляді Верховної Ради України і стосуються збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності.
27 Травня, 2021 р., 09:44
26 травня Уряд прийняв постанову, якою скасовується дія постанови Кабінету Міністрів України №217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки». Такі спеціальні рахунки були запроваджені з 2014 року з метою примусового вилучення коштів підприємств ТКЕ на користь НАК "Нафтогаз України" як оплата за спожитий природний газ. Під час дії цього механізму 80-90% коштів, які надходили до підприємств ТКЕ від споживачів, автоматично перераховувалися до НАК "Нафтогаз України". Однак, такі обмеження призвели лише до погіршення ситуації: заборгованість ТКЕ за природний газ у 2021 році зросла до 58 млрд грн.