Консультації експертів

Правові відносини щодо використання пестицидів і агрохімікатів

Правові відносини щодо використання пестицидів і агрохімікатів, в тому числі відповідальність за їх неправомірне застосування, регулюються: Цивільним кодексом України, Кримінальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законами України «Про пестициди і агрохіміками», «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення», «Про захист рослин», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища, Порядком одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами (затвердженим постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 18.09.1995 № 746); Порядком державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів (затвердженому постановою КМУ від 02.11.1995 №881), Порядком надання дозволу на ввезення незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів, що використовуються для проведення державних випробувань та наукових досліджень, а також обробленого ними насіннєвого (посадкового) матеріалу (затвердженим постановою КМУ від 04.03.1996 №288); Порядком проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, ведення переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (затвердженим постановою КМУ від 04.03.1996 №295), Порядком вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них, (затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.1996 № 354); Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 (затвердженими наказом МОЗ №1 від 03.08.1998)  та низкою інших  нормативно-правових актів.

14:40:59 15.04.2021

До уваги жителів Шульгинської громади!

Старобільсьский місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги функціонує з 1 липня 2015 року. На сьогоднішній день Старобільський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Старобільськ, вул. Руднєва, 6.

14:25:03 03.03.2021