Лозівське джерело

Лозівське джерело – гідрологічна пам'ятка природи розташована на території села Лозовівка(Шульгинська СТГ), Старобільського району, Луганської області на південний захід від села, на правому схилі балки Криничний яр, котрий відкривається в долину р. Айдар. Площа 0,1 га.

Джерело низхідне, не каптове. Водоносна порода: пісковик сіро-зелений, міцний. За хімічним складом вода є аналогом Миргородської мінеральної води.

Вода питнаГідрологічна пам'ятка природи «Лозівське джерело» оголошена рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 402 від 7 грудня 1971 року. Лозівське джерело мінеральних вод насичується від гігантських запасів мінеральних солей глибоко під землею. мінеральна вода містить безліч мікроелементів прозора, солонувата на смак, без запаху. У її складі знаходяться Натрій, Калій, Кальцій, Магній, Сульфат, Гідрокарбонат, Залізо, Фтор, Бром, Йод, гідрофосфат, Кремнієва і Метаборна кислоти. Також вона містить органічні речовини, карбонові кислоти, вуглеводи типу мальтози і сахарози, аміносполуки типу цистеїну.