Десять шкідливих звичок, які пришвидшують старіння

Дата: 18.08.2024 11:32
Кількість переглядів: 29

Як показує багаторічний досвід лікарів, звички є стереотипом нашої щоденної поведінки. Треба звертати на них увагу та корегувати деякі з них задля зміцнення власного здоров’я і подовження життя. 

Відомий український психотерапевт Олег Чабан називає шкідливі звички, які пришвидшують наше старіння.

  1. Поганий сон. Тривожний, чутливий, недовгий (менше 7 годин на добу) сон пришвидшує старіння мозку й організму в цілому.
  2. Відсутність фізичної активності на повітрі. Будь-яка рухливість із задоволенням за достатньої оксигенації (рівень насиченості крові киснем) сприяє створенню нових нейронів.
  3. Надмірна глюкоза. Велика її кількість перешкоджає надходженню до головного мозку інших корисних сполук.
  4. Паління. Ця звичка погіршує стан шкіри ззовні, спазмує судини зсередини. До того ж, смоли негативно впливають на організм.
  5. Постійні переживання і тривоги. Надмірне збудження запускає нейроендокринний механізм виснаження організму, у першу чергу наднирників.
  6. Погана їжа. Йдеться про швидке харчування, алкоголь тощо. Про залежність правильного харчування і довголіття є багато клінічних досліджень.
  7. Бурчання, нігілізм. Науково підтверджено, що незадоволені насуплені люди швидше старіють, більш схильні до депресивних розладів, які з високою ймовірністю можуть розвинутись у хворобу Альцгеймера.
  8. Асоціалізація (відсутність друзів та активного спілкування). Важливо знати, що при знайомстві з новими людьми формуються нові нейронні зв’язки головного мозку.
  9. Відсутність домашніх тварин. Ці живі істоти дарують позитивні емоції, мають психотерапевтичний вплив на господарів, люблять вас беззаперечною любов’ю.
  10. Спілкування лише з людьми похилого віку. Звичка спілкуватися із співрозмовниками, які стогнуть і страждають, прискорює старіння.

Отже, якщо змінити деякі звички, можна оптимізувати роботу мозку, а як наслідок – й усіх органів. Ваше самопочуття покращиться, а здоров’я зміцниться.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень