Відповіді на запитання щодо зміни призначення виплат ВПО ( частина 2)

Дата: 19.07.2023 15:16

Чи змінився розмір допомоги?

Відповідь: розмір допомоги не змінився і наразі складає: 3000 грн для дітей та осіб з інвалідністю та 2000 грн - для інших осіб

Я отримую допомогу. Чи отримає допомогу моя народжена після 24.02.2022 дитина?

Відповідь: Якщо у ВПО, яка отримує допомогу, народилася дитина після 24.02.2022, допомога на таку дитину призначається. Крім того, якщо дитина народилась після 24.02.2022, але до набрання чинності цією постановою і орган соціального захисту населення допомогу не призначив, допомога нараховується з дати звернення за нею з автоматичним продовженням її з 1 серпня 2023 року.

Чи достатньо оформити довідку про те, що ти є ВПО, щоб отримувати допомогу?

Відповідь: Наявність довідки ВПО не дає гарантію на отримання допомоги. Довідка засвідчує факт переміщення особи. Допомога надається ВПО з урахуванням доходів та майнового стану родини ВПО.

Як я дізнаюсь, що виплати мені не припинено з якоїсь причини

Відповідь: у разі неприпинення виплати допомоги ВПО продовжують її отримувати на відповідні рахунки

Я є ВПО, як дізнатись, чи продовжуватимуть мені платити допомогу?

Відповідь: у разі припинення/непризначення допомоги орган соціального захисту населення інформує за результатами верифікації про прийняте рішення із зазначенням, на підставі чого воно було прийнято

Перебуваю за кордоном з початку війни, чи буду отримувати виплати?

Відповідь: Допомога не призначається у разі перебування заявника на дату звернення за кордоном більш як 30 днів підряд або сумарно більше 60 днів протягом 6 місяців отримання допомоги.

Я – студент стаціонару, є ВПО, чи буду продовжувати отримувати допомогу?

Відповідь: студенти стаціонару, які є ВПО і отримують допомогу, продовжать її отримувати, якщо не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках

Якщо маю будинок на неокупованій території, але придбаний ДО війни, чи буду отримувати виплати?

Відповідь: Допомога не призначається заявнику, який має у власності житлове приміщення на неокупованій території або не включений до переліку територій, на яких ведуться бойові дії

Під час війни, завдяки допомозі волонтерів і місцевої ради, вдалося придбати невеличкий будиночок, який коштував більше 100 тис. грн. Мені припинять виплачувати допомогу

Відповідь: З 01.09.2023 виплата допомоги ВПО, яка має у власності придатне для проживання житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване на територіях, не включених до переліку територій, або на територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій (дату припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації

Маю кошти понад 100 тис. грн на звичайному рахунку, не депозитному, не знімала довгий час, мені припинять допомогу?

Відповідь: При призначенні / продовженні виплати допомоги враховується наявність заощаджень, тобто коштів, що знаходяться на депозитних рахунках особи.

Оплатила операцію на суму більше 100 тис. грн, гроші збирала довгий час, чи продовжуватиметься мені допомога?

Відповідь: оплата ВПО медичних послуг, зокрема на суму, що перевищує 100 тис. грн, не враховується при призначенні / продовженні виплати допомоги

Якщо мені припинили виплати через те, що знаходжусь довгий час за кордоном, але маю таку необхідність, бо перебуваю на реабілітації. Чи можу повернути ці виплати?

Відповідь: Якщо ВПО може документально підтвердити своє перебування за кордоном більше 30 днів поспіль з метою проходження реабілітації чи лікування, виплати такій особі повертаються.

Збираюсь подати заяву на отримання виплат для ВПО, прочитав, що виплачуватимуть на родину. У нас в родині двоє батьків і двоє дітей, на скількох ми отримуватимемо допомогу?

Відповідь: Допомога призначається на сім’ю ВПО (на кожного члена сім’ї).

Моя бабуся перебуває у закладі для літніх людей, який евакуйовано з зони бойових дій, чи отримуватиме вона виплати?

Відповідь: Якщо ВПО до переміщення перебувала на повному державному утриманні і залишилася на такому утриманні після переміщення - такій ВПО допомога не призначається.Фото без опису