До уваги водіїв вантажівок!

Дата: 23.07.2021 13:02

Нагадуємо про сезонні обмеження руху великовагових транспортних засобів  у денну пору, а також заборону руху окремими категоріями транспорту дорогами місцевого значення.

Кого стосується заборона? За яких умов обмежується рух?

• З 1 червня 2021 року  на дорогах Луганщини діють обмеження руху великовагового транспорту загальною вагою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш 7 тон, при температурі повітря більше +28С.

• рух транспортних засобів фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тон дорогами загального користування місцевого значення заборонений

Для чого вводяться обмеження руху?

• Обмеження введені з метою збереження дорожнього покриття,особливо у період спекотної погоди.

На підставі чого? Нормативна база

• Обмеження руху великогабаритних транспортних засобів введені згідно законодавства України.

Керуючись вимогами Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування», з метою зменшення руйнувань асфальтобетонного покриття доріг при температурних показниках повітря вище +28 С, з 01 червня кожного року в денну пору доби застосовуються обмеження та заборона руху автомобільними дорогами загального користування державного значення великовагових транспортних засобів масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тон.

Відповідно до п. 22.5 ПДР України рух транспортних засобів фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тон дорогами загального користування місцевого значення заборонений.

Для кого робимо виняток?

• Вантажівок, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Обмеження вводяться у зв’язку з тим, що асфальтобетонне покриття автомобільних доріг має властивість акумулювати сонячну енергію через темний колір поверхні, в літню пору року його температура значно вища ніж температура повітря. При температурі повітря + 28 С температура асфальтобетонного покриття дороги сягає + 43 С, що приводить до розм’якшення бітумів і відповідно втратою асфальтобетону необхідної міцності.

Конструктив дорожнього одягу автодоріг загального користування місцевого значення не розрахований витримувати дуже великі навантаження

Що робити водіям?

• Перечекати спекотний період можна на майданчиках для тимчасової стоянки транспортних засобів в смугах відведення автомобільних доріг та біля об’єктів дорожнього сервісу.

• Заздалегідь розраховувати маршрут руху в об’їзд автодоріг загального користування місцевого значення

Відшукати місце відстою вздовж державних доріг можна за вказівниками або скористатися нашою Google мапою: https://bit.ly/3tW0aKP

Перелік майданчиків відстою транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування на випадок виникненні обмежень в русі та інших ситуацій.

Найменування автодороги/адресна прив’язка, км +, ліворуч, або праворуч.

Автодорога Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, адресна прив’язка – 2 км + 400 ліворуч, 18 км +724 ліворуч, 40 км +780 праворуч (АЗС), 41 км +150 праворуч, 60 км +921 ліворуч.

Автодорога Н-26 Чугуїв – Мілове, адресна прив’язка –  143 км +625 ліворуч, 158 км +150 ліворуч, 165 км + 750 ліворуч (кафе),  180 км + 030 ліворуч, 201 км +800 праворуч, 229 км +000 ліворуч, 254 км + 300 праворуч (пункт харчування), 297 км +100 праворуч.

Автодорога Р-22 КПП «Красна Талівка» – Луганськ, адресна прив’язка – 0 км + 200 ліворуч (пункт харчування), 34 км + 300 праворуч (магазин), 40 км + 950 ліворуч (АЗС, магазин).

Автодорога Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ, адресна прив’язка – 24 км +500 праворуч, 64 км + 090 праворуч (кафе), 132 км + 200 праворуч, 187 км + 900 праворуч.

З переліком автомобільних доріг загального користування місцевого значення можна ознайомитись на сайті облдержадміністрації за посиланням: http://loga.gov.ua/oda/about/depart/uad

На автомобільних дорогах загального користування області встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити. Про застосування зазначених обмежень та місць розміщення тимчасових майданчиків поінформовано дотичні центральні органи виконавчої влади та асоціації автомобільних перевізників.

Хто контролює дотримання обмеження?

• Згідно з чинним законодавством, дотримання водіями вантажних засобів сезонних обмежень та вагових параметрів перевіряють територіальні підрозділи Укртрансбезпеки та обласні підрозділи Національної поліції України та Управління патрульної поліції.

Шульгинська сільська рада, Луганська обласна державна адміністрація звертаються до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними, дотримуватися вимог Правил дорожнього руху та звертати увагу на попереджувальні знаки у місцях проведення дорожніх робіт.