Позовну заяву про стягнення надмірно сплачених бюджетних коштів у сумі 50 тис. грн заявлено Старобільською окружною прокуратурою

Дата: 12.01.2022 16:53

Старобільською окружною прокуратурою під час моніторингу публічних закупівель на сайті «Prozorro» встановлено, що відділом освіти однієї з сільських рад у Луганській області в 2020 році проведено відкриті торги, за результатами яких укладено договір поставки природного газу з товариством з обмеженою відповідальністю.

Після чого в 2020 році п’ять разів уклали додаткові угоди у зв’язку зі збільшенням ціни природного газу, внаслідок чого зменшено обсяг постачання газу.

З метою повернення бюджетних коштів окружна прокуратура пред’явила позов про стягнення надмірно сплачених коштів у сумі 50 тис. грн.

Позов вмотивовано тим, що постачальник за договором при укладанні додаткових угод конкретного посилання на фактичні обставини, норми закону, на підставі яких вносяться зміни до договору в додаткових угодах не зазначив, збільшив ціну на газ на 37,9 %, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Недобросовісна поведінка товариства з обмеженою відповідальністю призвела до зменшення обсягу поставки товару фактично вже на стадії укладання Договору, що на момент закінчення строку дії договору призвело до неотримання навчальними закладами підпорядкованими відділу освіти природного газу.

Наразі Господарським судом Луганської області відкрито провадженні у справі, судовий розгляд триває.

Прокурор окружної прокуратури

К. Олійник