Громади Луганщини против законопроєкту, який становить небезпеку для здобутків реформи децентралізації

Дата: 04.11.2021 15:35
Кількість переглядів: 345

Голови громад Луганщини ініціювали Звернення до депутатів Верховної Ради України щодо неприйнятності прийняття Законопроєкту, який становить небезпеку для здобутків реформи децентралізації. Депутати місцевого самоврядування також звертаються до Президента України Володимира Зеленського, щоб він ветував цей законодавчий акт, якщо його все ж таки буде прийнято. Мова йде про скандальний 6062. Як вже повідомлялось, Кабмін подав до Верховної Ради Законопроєкт № 6062, який ліквідує бюджети розвитку, дозволяє Мінфіну та місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, забирає 70% від продажу земель комунальної власності до державних спецфондів й т. ін.

Зокрема, документ передбачає перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання та ін. Сьогодні ж кошти бюджету розвитку використовуються громадами на проведення ремонтів і реконструкцій, будівництво, придбання дороговартісного обладнання, в тому числі для лікування хворих на коронавірус. Крім того, законопроєкт дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що заборонить місцевій владі використовувати можливість накопичення цих грошей. Законопроєктом також пропонується направляти до держбюджету 70% доходів від викупу комунальної землі.

Асоціація міст України також продовжує наполягати на усуненні бюджетних ризиків для місцевого самоврядування, і Луганської області, зокрема.

Наразі Законопроєкт № 6062 відправлено на доопрацювання, але з порядку денного його не знято. Подальше просування цього законодавчого акту становить неабияку загрозу для успішного функціонування місцевого самоврядування Луганської області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень