ОБЕРЕЖНО! ШАХРАЇ!!!

Дата: 05.07.2021 08:18

Старобільською окружною прокуратурою проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо заборони надання персональних даних, номерів банківських карток та інших відомостей якими володіє клієнт у телефонному режимі.

На цей час велика кількість вчинених шахрайств пов’язані з банківськими платіжними картками. Суть такого шахрайства полягає в тому, що шахрай переконує користувача картки розкрити конфіденційну інформацію (номер картки, PIN, термін дії картки, CVV2 / CVC2-код тощо) за допомогою певних методів психологічного впливу, наприклад, представляючись співробітником банку або інших установ соціальної сфери. Шахраї, отримуючи номер телефону з відкритих джерел або використовуючи метод підбору, дзвонять його власнику та «в цілях безпеки» чи «для авторизації або проведення ідентифікації» просять назвати персональні дані (дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код). Також вони можуть попросити назвати код з SMS, яке «зараз надійде на Ваш телефон».

При отриманні подібних дзвінків перш за все необхідно пам’ятати, що співробітники банку ніколи не дзвонять клієнту з невідомого мобільного номеру з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці та не просять назвати ці дані по телефону.

Користувачам карток в жодному разі не можна повідомляти особисті дані за телефоном.

Крім того, якщо в банківській установі підозрюють шахрайські дії з якоюсь карткою, банк не телефонує користувачеві, а блокує картку.

Отже, при отриманні подібних дзвінків можна сміливо переривати розмову з шахраями та одразу ж телефонувати до банку за офіційними номерами телефонів, що вказані на картці, і повідомити про подію.

Старобільська окружна прокуратура звертається до мешканців району з проханням бути пильними аби не потрапити на гачок до шахраїв.

У випадку, коли ж Ви стали жертвою шахрайських дій, не зволікайте, а терміново телефонуйте на номер «102» і детально опишіть обставини, при яких вас ошукали.

Прокурор Старобільської окружної прокуратури

Світлана Подшивалова